В петголово шоу на "Диего Армандо Марадона", отборът на Наполи победи Лестър с 3:2 и намери място в следващата фаза на Лига Европа.

Двата тима се изправиха в директен сблъсък за продължаване напред, като преди мача, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, Лестър имаше точка аванс.

Ударените от коронавирус "лисици" обаче допуснаха фаталното поражение, което им костваше и второтп място.

В лудото първо полувреме в Неапол паднаха четири попадения, като Адам Онас и Елиф Елмас дадоха аванс на Наполи, а Джони Еванс и Киърнан Дюсбъри-Хол изравниха за Лестър.

В началото на втората част обаче с нов гол Елиф Елмас вкара победно за Наполи, а до края Лестър изпусна редица положения, но така и не достигна до гол.

А драмата бе пълна, защото дори и загбата можеше да класира Лестър, но съдбата им обърна гръб в другия мач от групата.

Там Спартак (Москва) постигна задължителната победа с 1:0 над Легия (Варшава) и по този начин спечели групата. Мачът бе предаван пряко по MAX Sport 2 HD

В последната минута на мача обаче Легия получи шанс да изпълни дузпа, която Томаш Пекхарт пропусна.

Този пропуск нямаше значение за съдбата на Легия, но при равенство 1:1, Лестър щеше да заеме второто място, а Спартак да остане трети.

Сега обаче Лестър ще трябва да се задоволи с участие в Лигата на конференциите.