Виляреал и Ливърпул изиграха изключително зрелищен мач-реванш от полуфиналите в Шампионската лига, след който мърсисайдци ликуваха с 3:2 и се класираха за битката за трофея.

Двубоят гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Булайе Диа даде аванс на домакините още в 3-тата минута, след като получи подаване на чиста позиция от Етиен Капу.

Любопитното е, че в първия мач "жълтата подводница" не успя да отправи нито един изстрел към вратата на мърсисайдци, а в Испания откри още с първия си опит.

Така интригата се завърна, след като Ливърпул спечели първия мач с 2:0.

Попадението вдъхна допълнителна увереност на испанците и те продължиха да пресират съперника дълбоко в неговата половина. В 12-ата минута Дани Парехо стреля силно и топката мина съвсем близо до гредата.

Ливърпул обаче постепенно взе инициативата и на свой ред създаде опасности чрез Кейта и Салах.

След това мачът се поизнерви, а в 37-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Алисон срещу Ло Селсо в наказателното поле. Съдията Дани Макели обаче не отсъди нищо.

В 41-ата минута Франсис Коклен все пак вкара втори гол за домакините, след като засече с глава центриране отдясно на Етиен Капу, за когото това бе втора асистенция в двубоя - 2:0.

По този начин общият резултат в сблъсъка бе изравнен - 2:2, точно в края на първото полувреме.

Още на почивката мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп потърси промяната, като замени неубедителния Диого Жота с Луис Диас.

В 55-ата минута домакините извадиха късмет, след като изстрел на Трент Александър-Арнолд се отклони и кацна на напречната греда и само сантиметри разделиха мърсисайдци от попадение.

Логичното все пак се случи в 62-рата минута. Фабиньо бе изведен зад защитата на Виляреал и вкара важен гол за Ливърпул - 2:1.

Попадението върна увереността сред играчите на Юрген Клоп, които решиха всичко с втори гол в 67-ата минута. Александър-Арнолд центрира и Диас се разписа за 2:2, като интересното е, че и двете попадения за гостите минаха между краката на вратаря Херонимо.

Много малко след това обратът стана пълен - Мане се възползва от нова грешка в защитата на Виляреал и вкара трети гол за Ливърпул.

В 86-ата минута пък героят за домакините Етиен Капу се превърна в антигерой, след като бе изгонен с червен картон, оставяйки домакините с човек по-малко на терена.

Така мърсисайдци се класираха за трети финал в Шампионската лига в последните 5 сезона и продължават да мечтаят за куадрупъл.

Другият финалист ще бъде излъчен в сряда вечерта, когато в Мадрид Реал излиза срещу Ман Сити след загуба с 3:4 в първия мач.