Време е за реваншите в Лига Европа и Лигата на конференциите, а по традиция сблъсъците може да напроследите пряко по MAX Sport 3 HD и MAX Sport 4 HD.

Днес особено интересно ще е в Рим, където в 22 часа на "Стадио Олимпико" Рома приема норвежкия си кошмар Бодьо/Глимт, от когото загуби първия мач от четвъртфиналите в Лигата на конференциите с 1:2 след късен гол. Това беше второ поражение за хората на Жозе Моуриньо срещу този съперник през сезона, тъй като в груповата фаза те бяха унизени от норвежкия шампион с 1:6.

Моуриньо изрази увереност, че отборът му ще постигне обрат и ще продължи към фазата на полуфиналите, но Бодьо вече показа, че не се притеснява от никой съперник. Не трябва да забравяме, че "жълто-черните" не загубиха в Рим в груповата фаза, когато срещата завърши наравно 2:2.

И двата тима са в добра форма, като "римските вълци" постигнаха обрат срещу Салернитана през уикенда, а северняците също с 2:1 победиха при гостуването си на Сандефьорд в местното първенство.

В друг мач-реванш от Лигата на конференциите, но в 19:45 часа, ПСВ Айндховен приема Лестър. Първата среща в Англия завърши при равенство 0:0.

"Филипсите" ще се опитат да затвърдят добрата си форма, която включва шест победи и едно равенство в последните седем мача. Те преследват първи полуфинален мач в Европа от 2005 година, когато на тази фаза отпаднаха срещу Милан в Шампионска лига. Оттогава нидерландците на три пъти бяха спирани на четвъртфинал в различни надпревари.

Лестър победи Кристъл Палас във Висшата лига през уикенда. След шокиращата си титла през 2016-a "лисиците" се превърнаха в регулярен участник в евротурнирите и това е вторият им четвъртфинал след загубения от Атлетико Мадрид в Шампионска лига преди пет сезона.

Сблъсъкът в Айндховен обещава да е много оспорван и да се реши в края.

За десерт ни очаква един не по-малко любопитен дуел в Лион, където от 22 часа "хлапетата" приемат Уест Хям в мач-реванш от четвъртфиналите в Лига Европа.

Първият епизод в Лондон беше много интригуващ и завърши при равенство 1:1, след като "чуковете" играха с човек по-малко цяло второто полувреме.

Лион демонстрира колебания в този сезон и е едва десети в Лига 1, но това показва колко важни са всъщност европейските мачове за тима. За французите тази късна фаза не е непозната територия. Само преди година те играха полуфинал в Шампионска лига. Конкретно в Лига Европа те имат само едно достигане до финалната четворка, като това се случи през 2017 година.

Уест Хям играе първия си европейски четвъртфинал от 1999 година, когато спечели Интертото - вторият континентален трофей в клубната витрина.