Изненадващо или не, отборът на Осасуна заема място в топ 4 на Ла Лига след първите пет кръга.

Това стана факт след победата на тима от Памплона с 1:0 като гост на Алмерия в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Решителна в мача се оказа 28-ата минута, в която мощното воле на Чими Авиля донесе успеха на гостите.

Аржентинецът се позиционира отлично, за да бъде на точното място за центрирането на Рубен Гарсия, което бе пратено с мощно воле в мрежата.

До края още един гол на Осасуна, този път на Рубен Гарсия, бе отменен след намесата на ВАР, а въпреки игровото си предимство, Алмерия така и не стигна до изравняване.

След пет кръга Осасуна събра актив от 12 точки след четирите си победи и само едно поражение. Отборът заема четвърта позиция, с равни точки с Бетис, който единствен нанесе поражение на памплонци.