Атлетико спечели голямото дерби на Мадрид, побеждавайки Реал с 3:1 в мач, който видяхте на живо по MAX Sport 4 HD.

"Дюшекчиите" показаха убийствена ефективност и с попадения в началото на мача, както и в началото на втората част, успяха да свалят своя градски опонент от върха в класирането.

Действително страхотен мач в стил Чоло Симеоне, в който отличната защита и убийствената ефективност в атака си казаха думата.

Тези компоненти донесоха така сладката победа за Атлетико, едва втора за тима над Реал в Ла Лига от последните 16 мача.

А в основата на успеха бе Алваро Мората с двата си гола. Две попадения от съблекалнята срещу родния клуб.

Нападателят откри още в четвъртата минута, преди Антоан Гризман да удвои малко по-късно.

Тони Кроос все пак върна Реал в мача, а на фона на играта, която сякаш подсказваше, че Кралете са по-близо до изравняването, което могат да постигнат през втората част, Атлетико нанесе своя решителен удар.

Той дойде секунди след началото на второто полувреме, когато с глава Алваро Мората вкара за 3:1, а това се оказа и крайният резултат на "Уанда Метрополитано".

Иначе неделният футболен маратон започна в Сан Себастиан, където станахме свидетели на истинско зрелище, в което домакините от Реал Сосиедад победиха Хетафе с 4:3.

Всичко продължи в Мадрид, но подгрявката за Атлетико - Реал бе в квартал "Вайекас", където местният Райо Валекано записа реми.

То бе с резултат 1:1 срещу Виляреял, като макар гостите да играха с човек по-малко в последните 15 минути от мача, то Райо Валекано така и не успя да се пребори за крайния успех.

А преди да се насладим на зрелището от "Уанда Метроплитано", MAX Sport 4 HD ни направи свидетели на андалусийския дуел между Бетис и Кадис, който завърши при изненадващото 1:1.