Наполи победи Милан с 1:0 в голямото дерби на върха в Serie A, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Резултатът, а и като цяло целият кръг се оказа щастлив за Интер, защото от получилата се ситуация, шампионите се оказаха с 4 точки напред на върха, а преднината им бе само точка преди кръга.

Милан бе на второто място и се надяваше да не позволи на градския си съерпник да се откъсне, но гостите от Неапол тотално объркаха плановете им.

Случи се с гол още в петата минута на мача, когато северномакедонският национал Елиф Елмас бе на първа греда при корнер и с глава прати топката във вратата.

Далеч по-любопитната ситауция от мача дойде в последната 90-а минута, като споровете около нея ще продължат с пълна сила в следващите седмици.

Милан изравни резултата чрез Франк Кесие, но съдията получи сигнал за нещо нередно, а след преглеждане на ВАР, той отсъди засада.

Странното в случая бе, че засадата е на падналия на земята Оливие Жиру, който всъщност не играе с топката, но пък рефера прецени, че влияе на играта.

Решение, което отне точка от актива на Милан, а в края на сезона всяка една точка може да е решителна.

По-рано днес MAX Sport 3 HD ви показа и дербито от средата на класирането между Торино и Верона, което домакините взеха с 1:0 след гол на Томасо Побега.

За съжаление в ранния мач от програмата между Специя и Емполи, българско участие нямаше.

Този път родният национал Петко Христов остана на пейката и не се появи в игра.

Неговият тим взе важна точка в битката за спасение, завършвайки наравно 1:1.

Така Специя остана на три точки над опасната зона, а Емполи е девети с 27 пункта.