Ювентус и Наполи завършиха наравно 1:1 в Торино в дербито от 20-ия кръг на Серия "А".

Часове преди мача дори не беше ясно дали той ще се състои заради многото заразени с коронавирус, като дори Наполи излезе с трима играчи, които трябваше да са карантинирани. Гостите не спазиха изискване на здравните власти и може да бъдат наказани.

Те се позовават на протокола на футболната федерация от юни 2020, според който дори неваксинирани могат да ходят на работа, ако са дали негативен тест до 48 часа по-рано - а те са били с негативни тестове и вчера, и тази сутрин. Става дума за Амир Рахмани, Станислав Лоботка и Пьотр Зиелински.

Иначе срещата не изобилстваше от чисти голови положения, но двата отбора отправиха общо над 30 удара. Два от тях се превърнаха в голове, като през първото полувреме Наполи поведе, а през второто Юве изравни.

Така "бианконерите" остават на петата позиция с актив от 34 точки, докато неаполитанци са трети с 39 точки.

В 23-ата минута Наполи поведе в резултата със техничен шут по земя от Дрис Мертенс. Топката мина между трима защитници и вратаря Войчех Счесни.

Полският вратар обаче се намеси ключово в 38-ата минута, когато парира много силен удар на сънародника си Пьотр Зиелински. В края на полувремето Мертенс стреля от пряк свободен удар и топката мина на сантиметри от гредата.

През втората част Юве натисна и стигна до попадение в 54-ата минута. Точен бе Федерико Киеза, чийто удар се отклони в Лоботка и допълнително усложни задачата на Давид Оспина.

До края на мача двамата вратари направиха няколко рутинни спасявания при редките случаи, в които съперниците стреляха в очертанията.

Като цяло равенството бе закономерен резултат.