Милан победи Марсилия с 2:0 в последната лятна контрола за двата тима преди началото на сезона в Италия и Франция.

"Росонерите" излязоха напред в резултата в 12-ата минута, когато Жуниор Месиас се възползва от асистенция на Браим Диас. Четвърт час по-късно пък Месиас подаде за попадение на Оливие Жиру.

Десет минути преди края на редовното време Сюлейман Туре получи второ официално предупреждение и ОМ остана с 10 души.

Интересното е, че френският тим можеше да получи още един червен картон. Нуно Тавареш бе изгонен от съдията заради нарушение, но след намеса на VAR наказанието бе отменено. Самото използване на системата за помощ на реферите в приятелски двубой бе прието с огромна изненада, защото по принцип VAR се прилага единствено за официални мачове.

Милан започва защитата на титлата с домакинство на Удинезе, докато Марсилия приема Реймс в първия кръг на Лига 1. Важна новина за шампионите на Серия А бе и завръщането на терена на Симон Кяер, който пропусна 8 месеца заради контузия в лявото коляно.