Милан успя да победи Наполи с 1:0 на своя "Сан Сиро" в дербито от 24-ия кръг на Серия "А", което можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Гол на Тео Ернандес през първото полувреме се оказа достатъчен за домакините, за да продължат гонитбата на върха и да не позволят на градския съперник Интер да се отдалечи още повече.

Милан има 52 точки на третото място, като е на една зад Ювентус и на осем зад Интер, като и двата съперника са с мач по-малко. Утре "бианконерите" приемат Удинезе.

Резултатът в дербито бе открит в 25-ата минута, когато Тео Ернандес бе точен сам срещу вратаря. Той се възползва от извеждащо подаване от партньора си на левия фланг Рафаел Леао и вкара четвъртия си гол през сезона в Серия "А".

Наполи заигра по-добре през втората част, но Матео Политано направи два значими пропуска. Освен това можеше да се стигне до автогол на Милан, когато Шимич едва не вкара топката във вратата си, за да го спаси страничната греда.

Като цяло обаче шампионите не направиха достатъчно, за да заслужат поне точка и неслучайно са на незавидното девето място с актив от 35 точки.

В друг мач от днес Аталанта разгроми Дженоа като гост с 4:1, като срещата също гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Чарлс Де Кетеларе откри за Богинята в 22-ата минута. Руслан Малиновски отбеляза на бившия си отбор за 1:1 в 51-ата минута. В 55-ата Теун Копмейнерс даде нов аванс на Аталанта, а в продължението на срещата тимът вкара още два гола - чрез Давиде Дзапакоста и Ел Билал Туре.

Така Аталанта е на четвъртото място с 42 точки, а Дженоа е 12-и с 29.

В друг мач по MAX Sport 3 HD Болоня постигна убедителен успех над Лече вкъщи с 4:0.

Сам Бекуема, Рикардо Орсолини на два пъти и Йенс Одгаард бяха точни за победителите, като те са на завидната пета позиция с 39 точки. Лече е 13-и с 24.