Милан разгроми Каляри с 5:1 на "Сан Сиро" в среща от 36-ия кръг на Серия "А", която гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

"Росонерите" на Стефано Пиоли прекъснаха серия от шест мача без успех във всички турнири, като вече и математически си гарантираха второто място в класирането в края на сезона.

С тази победа Милан събра 74 точки и е недостижим от третия Болоня, който е с 67. Каляри пък е с 33 на 15-ото място и все още е застрашен от изпадане, тъй като е само на три точки от опасната зона. Сардинци на свой ред влязоха в серия от пет мача без победа.

Исмаел Бенасер даде аванс на "росонерите" в 35-ата минута и това бе единственият гол през първата част. Кристиан Пулишич направи 2:0 след час игра, а малко по-късно Найтан Нандес върна един гол за гостите. В 74-ата минута Тижани Райндерс вкара за 3:1 В последните 10 минути Рафаел Леао и отново Пулишич покачиха и оформиха крайния резултат.

Радост за Болоня на "Диего Армандо Марадона"