Милан постигна категорична победа над Рома с 3:1 на "Сан Сиро" в мач от 20-ия кръг на Серия "А".

Два ранни гола на "росонерите" и още един през второто полувреме бяха достатъчни за трите точки, с които отборът на Стефано Пиоли доближи лидера Интер само на една - 45 срещу 46. Рома е седми след осмата си загуба през сезона и актив от 32 точки.

Мачът започна кошмарно за "римските вълци". Още в осмата минута Милан получи дузпа за игра с ръка на Тами Ейбрахам в наказателното поле след удар към вратата. Оливие Жиру се нагърби да бие дузпата и бе точен за 1:0.

В 17-ата минута кошмарът продължи. Роджър Ибанес даде потресаващ пас, който бе пресечен от Жиру. Последва удар в гредата на французина, но след това Жуниор Месиас вкара с добавка за 2:0. В друга ситуация по-късно и Сандро Тонали нацели рамката на вратата с далечен удар.

В края на полувремето Рома върна едно попадение, когато Тами Ейбрахам бе точен след центриране от корнер.

През втората част Рик Карсдорп получи червен картон, а в 82-ата минута Рафаел Леао се възползва от асистенция на Златан Ибрахимович, за да вкара сам срещу вратаря.

В продължението на срещата Милан получи още една дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Джанлука Манчини. Той получи втори жълт картон, а Ибрахимович изпусна от бялата точка.