Милан надви Дженоа с 3:1, за да се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Италия. Подобно на първата среща от програмата в четвъртък - победата на Фиорентина над Наполи, този мач също мина през продължения, за да излъчи крайния си победител.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Легендата Андрий Шевченко се завърна на “Сан Сиро”, където е боготворен заради стореното от него като играч, но не можа да си тръгне с победа като треньор на отбора от Генуа.

Защитникът Лео Йостигор откри в полза на “грифоните” още в 17-ата минута, когато отбеляза с глава, преодолявайки съпротивата на Тео Ернандес. Оливие Жиру изравни за Милан четвърт час преди края, когато засече също с глава центриране на Ернандес - 1:1, а по този начин се стигна и до продълженията, в които “росонерите” узакониха победата си след обрата.

Рафаел Леао вкара за 2:1, след като опита да центрира в 102-ата минута, но с помощта на гредата топката се озова в мрежата.

Алексис Салемакерс пък сложи край на интригата в 112-ата минута, когато получи втора асистенция от Ернандес за 3:1.