Милан надви Интер с 2:1 в Дерби дела Мадонина и така съживи интригата в битката за върха. Победата днес доближи футболистите на Стефано Пиоли само на точка от градския съперник, който е и актуален шампион на страната и лидер в класирането.

Миланското дерби гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Големият герой за победителите се казваше Оливие Жиру. Френският таран започна като титуляр в отсъствието на Златан Ибрахимович и определено не разочарова, след като през второто полувреме собственоръчно осигури победата на своя тим.

Домакините от Интер имаха преимущество през цялото първо полувреме, когато реализираха два пъти, но само едно от попаденията бе зачетено. Дензел Дъмфрис вкара след 10 минути игра, но голът му правилно бе отменен заради засада. В крайна сметка Иван Перишич материализира превъзходството на своя тим в 38-ата минута, когато с левия крак преодоля безгрешния до този момент вратар на Милан - Майк Майнян. Хърватинът е бил замесен в седем гола срещу този съперник в Серия “А” в кариерата си - два пъти бележи, а още пет асистира.

След почивката “росонерите” стигнаха до обрат, като по този начин спечелиха градско дерби след изоставане за първи път от февруари 2004 година.

Оливие Жиру наниза две бързи попадения между 75-ата и 78-ата минута, с които подпечата победата на своите и си запази място в историята. Той се превърна в първият французин с поне два гола срещу Интер в един мач в първенството.

“Нерадзурите” пък загубиха за първи път от над година насам в домакинство, в което са водели на почивката - за последно това се случи през юли 2020 година срещу Болоня.