Милан победи Верона с 3:1 на "Естадио Марк'Антонио Бентегоди в мач от 36-ия кръг на италианската Серия "А", който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

"Росонерите" се оказаха изоставащи в резултата, но показаха характер и постигнаха важен обрат, който ги връща на върха в класирането с 80 точки, което е с две повече от конкурента за трофея Интер. Верона остава девети с 52 точки.

Триумфът е четвърти пореден за тима на Стефано Пиоли в първенството и трети последователен на този стадион.

Верона откри резултата в 38-ата минута, когато Давиде Фараони се разписа след меко подаване от Данко Лазович.

В края на полувремето Милан вкара важен гол, с който изравни резутлата. Рожденикът Сандро Тонали бе точен на празна врата след подаване по земя на Рафаел Леао от аутлинията.

Бившият халф на Бреша вкара втория си гол при същите обстоятелства, но след контраатака. Леао пък направи втората си асистенция в мача.

Всичко в двубоя бе решено в 86-ата минута със страхотно попадение на Алесандро Флоренци.

До края на сезона Милан има мачове с Аталанта и Сасуоло, а Интер играе с Каляри и Сампдория.