Милан отново заигра като Милан и пречупи Аталанта с 2:0 на "Сан Сиро" в късния мач от кръга в Италия. Видяхте шоуто по MAX Sport 3 HD, а 16 минути преди края стадионът направо избухна в рев, когато на терена се появи и Златан Ибрахимович.

41-годишната легенда не бе играл от месец май миналата година, а сега отново е на терена и посяга към рекорда за най-възрастен играч, отбелязал гол за Милан. В този двубой възможности за него почти не се откриха, но такива ще дойдат, сигурно е.

Отзивите от играта на шампионите са, че те се завръщат към най-доброто си състояние.

Автогол на вратаря на гостите Хуан Мусо в 25-ата минута и попадение на Жуниор Месияс в 86-ата дадоха победата, а тя е четвърта поред за Милан във всички турнири. При това - без допуснат гол в тази серия.

Тимът на Стефано Пиоли е вече трети с 47 точки, колкото има и вторият Интер. Рома е с 44, а Лацио с 42 в битката за топ 4, като двата римски отбора са с мач по-малко.

Лидерът Наполи изглежда недостижим с 65 т., на цели 18 пред преследвачите.

По-рано в неделя, отново по MAX Sport 3 HD видяхте как Удинезе и Специя направиха зрелищно 2:2. Домакините са десети с 31 точки, а гостите - 17-и с 20.