Милан се развихри и разгроми Лацио с 4:0 в четвъртфинален мач за Купата на Италия, който гледахте по MAX Sport 3 HD.

"Росонерите" са в страхотна серия, като само в рамките на няколко дни удариха градския си съперник Интер в шампионата, а днес намериха място и на полуфиналите за Купата.

А в тази страхотна седмица главният герой за Милан бе един - Оливие Жиру.

В събота той наказа Интер с два гола, а днес стори същото и срещу Лацио, за да убие тотално интригата в мача още през първата част.

В нейния край Милан водеше с 3:0, като само в рамките на последните четири минути, Оливие Жиру на два пъти бе на точното място, за да вкара чудесните пасове към него в опразнената врата.

Преди това Рафаел Леао бе извел "росонерите" напред, а десет минути преди края Франк Кесие оформи крайното 4:0 и подпечата разгрома над Лацио.

Така Милан ще бъде сред най-добрите четири тима за Купата, а за място на финала "росонерите" ще спорят с гоелмия си градски съперник и основен конкурент за титлата - Интер.