Милан не даде шансове на Динамо (Загреб) и с 4:0 като гост направи важна крачка към класирането си в елиминациите на Шампионската лига.

Видяхте победата на италианския шампион по MAX Sport 2 HD.

Защитникът Матео Габиа откри с първия си гол за италианския шампион преди почивката, а след нея вкараха Рафа Леао, Оливие Жиру от дузпа и Роберт Любичич, който е футболист на Динамо и порази грешната врата. Успехът праща Милан на второ място в група Е със 7 точки, едан повече от третия Залцбург.

Именно срещу този отбор у дома е последният мач на "росонерите" на 2 ноември и там ще се реши в пряк сблъсък кой ще придружи Челси (10 т.) на осминафинал. Това ще е единият от двата "финала", които чакаме в последните двубои на тази дата.

Динамо вече няма шанс за място в елиминациите, но още може да стигне до Лига Европа, ако Милан бие австрийците, а хърватите надвият сензационно английския тим на негов терен.

В група F РЛ Лайпциг победи у дома Реал с 3:2 и остави отворена битката за първото, а и за второто място в карето. Германският отбор е втори с 9 точки, Мадрид е начело с 10, а третият Шахтьор се добра до 1:1 в Глазгоу срещу Селтик с гол в средата на второто полувреме от Михайло Мудрик, за да събере шест точки.

Така на 2 ноември Шахтьор приема РБ Лайпциг и с победа ще грабне второто място при равен актив заради предимство в преките срещи. Реми праща в елиминациите немския представител. Той може и да стане първи в групата, ако спечели срещу украинците, а Реал се провали у дома срещу Селтик, който вече е аут от Европа. Това е вторият "финал" на 2 ноември.

В група G всичко е ясно. Борусия Дортмунд и Манчестър Сити завършиха 0:0, след което германският отбор се класира за елиминациите като втори, Сити - като победител в карето, а Севиля (с 5 т.) отива в Лига Европа.

Копенхаген с двете си точки отпада. Риад Марез можеше да разбърка пъзела, но изпусна дузпа за "гражданите" в Дортмунд в 60-ата минута.