Шампионът на Италия Милан вече изостава на 9 точки в преследването си на лидера Наполи. Това стана факт, след като "росонерите" записаха второ поредно равенство в Серия "А", този път при визитата си на Лече на "Виа дел Маре". Все пак гостите успяха да се преборят за точка, макар да изостанаха с два гола скоропостижно преди почивката и в крайна сметка стигнаха до 2:2.

Ремито гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Teo Eрнандес си отбеляза автогол още в третата минута, като това бе и най-бързото попадение, което тимът на Стефано Пиоли допуска в първенството от август миналата година насам. Точно 20 минути по-късно Лече удвои преднината си благодарение на Баскирото, който заби попадение с глава след изпълнение на ъглов удар.

През второто полувреме "обичайният заподозрян" Рафа Леао върна своя тим в играта. Той реализира осмия си гол за сезона, намалявайки преднината на противника в 58-ата минута - 2:1. Така Леао вече е замесен в 13 гола в 17 мача досега през сезона.

В 70-ата минута Давиде Калабрия осигури точката на своя тим, след като реализира след асистенция на Оливие Жиру - 2:2.

Милан стигна до равенство след два гола изоставане за първи път от 13 декември 2020-а насам, когато съперник на отбора бе Парма.

Шампионите са с 38 точки, девет по-малко от първия Наполи, а Лече е дванадесети с 20 в актива си.