Милан нямаше проблеми в домакинството си на Фрозиноне и очаквано спечели мача, като така се реваншира на феновете си за загубата от Борусия в Шампионската лига преди 4 дни.

"Росонерите" победиха с 3:1 в двубой от 14 кръг на Серия А, който бе излъчван пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Първи гол с екипа на миланския гранд вкара Лука Йович, който откри резултата в края на първото полувреме, а през втората част се разписаха също Кристиан Пулишич и Фикайо Томори, докато гостите намалиха след грешка на вратаря Менян.

С успеха Милан остана на третото място - на 4 точки след лидера Ювентус и на 3 от втория Интер, който обаче е с мач по-малко.

По-рано през деня пък Лацио записа минимална победа с 1:0 при домакинството си на Каляри.

Така "орлите" прекратиха негативната си серия от три шампионатни мача без успех.

Столичани излязоха напред в резултата още в седмата минута, а интригата в двубоя бе убита в 27-ата, когато гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Макумбу. Успехът качи Лацио до деветото място в Серия А.

В друг мач от съботната програма пък Дженоа и Емполи завършиха 1:1, като любопитното е, че двата тима отбелязаха с единствения си точен удар в срещата.

Дженоа е на 15-ата позиция в класирането с актив от 15 точки, докато Емполи се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 17-ото място с 11 пункта.