Лидерът в Серия А Милан направи още една важна крачка към титлата, след като постигна икономична победа с 1:0 срещу 13-ия в подреждането Емполи в мач, който гледахте по MAX Sport 3 HD.

Пиер Калюлю вкара още в 19-та минута, когато след изпълнен от Оливие Жиру фаул топката отскочи от стената и попадна във френския защитник, който с отличен шут с левия крак извън наказателното поле реализира първия си гол за сезона. Попадението пък се оказа под номер 600 за отборите, водени от Стефано Пиоли в италианския елит, като така наставникът стана едва седмият, който може да се похвали с подобно постижение.

До почивката Милан имаше няколко удобни ситуации да увеличи аванса си, но сериозни пропуски на Флоренци запазиха резултата. А в началото на втората част Майк Менян с две отлични намеси спаси вратата си от гол за Емполи.

Така, след втори пореден успех с 1:0, "росонерите" дръпнаха с пет точки пред актуалния шампион Интер и шест пред Наполи - но и двата тима тепърва ще изиграят своите двубои от 29-ия кръг в неделя.

По-рано през деня в "калчото", Ювентус продължи възходящата линия в представянето си с още една победа - 3:1 в гостуването на Сампдория. "Бианконерите" не познават вкуса на поражението във вече 15 поредни кръга - от 27 ноември насам - и се настаниха солидно на четвъртата позиция, с девет точки над следващия тим в класирането Аталанта.

Масимилиано Алегри трябваше да сглобява своя състав без 8 отсъстващи играчи, а интересно беше и решението му за първи път да остави Душан Влахович на пейката. Въпреки това торинци изковаха успеха след автогол на Мая Йошида и два точни изстрела на Алваро Мората. За Самп точен бе Абделхамид Сабири. Силен мач за Юве направи и вратарят Войшчех Шченсни, който хвана и дузпа на Кандрева в 74-та минута - което беши трети пореден отразен 11-метров наказателен удар за поляка през сезона в Серия А.