Два ракетни гола на Килиан Мбапе до 7-ата минута отказаха Брюж и дадоха летящ старт на ПСЖ в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Гледахте срещата по MAX Sport 4 HD, а парижани спечелиха с 4:1.

Те така или иначе си бяха осигурили класиране в елиминациите на турнира, както и Манчестър Сити, който по същото време загуби с 1:2 на терена на РБ Лайпциг. Този двубой видяхте по MAX Sport 3 HD.

След изригването на Мбапе в Париж с голове във втора и седма минути, настана фестивал на пропуски, като Меси, Ди Мария и Килиан не успяваха да добавят попадения. Чак в 38-ата минута се случи, като носителят на "Златната топка" Лео вкара с левачката от 20-ина метра.

Гостите бяха отборът, който имаше някаква мотивация за точките. Те влязоха в двубоя с равен актив (по 4 т.) с РБ Лайпциг, и се надяваха при по-добър резултат от този на германците в другия мач, да се класират като трети в групата за Лига Европа.

Но Брюж нямаше отговор за офанзивната мощ на парижани. Белгийският шампион също стигна до някои ситуации, но бе видимо надигран.

Все пак Матс Риц върна попадение в 68-ата минута, но твърде бързо ПСЖ пак стигна до гол. Меси от дузпа не сбърка, за да вкара втория си гол в мача за крайното 4:1.

През това време пред празните трибуни на стадиона в Лайпциг, Сити видимо не бе свръхмотивиран. Английският първенец си бе осигурил първото място в групата, докато домакините играеха за победата с по-голяма стръв.

Доминик Шобошай вкара за тях в 24-ата минута, а Андре Силва удвои в 71-вата и изправи финалиста от миналия сезон пред втората му загуба в групата. Сити отвърна с гол на Риад Марез с глава в 76-ата минута, но после Кайл Уокър необяснимо си изкара червен картон. Той не само остави своите с 10 души, но и ще пропусне първия осминафинал на тима си в Шампионската лига напролет с наказание.

Така Сити завършва с 12 точки на върха в група А, ПСЖ е с 11. Те ще играят осминафинали в Шампионската лига, за които жребият е в понеделник.

РБ Лайпциг е трети със 7 точки, а Брюж - с 4. Германците отиват в Лига Европа, а за белгийците европейският футбол приключи този сезон.