Двойката Лионел Меси - Килиан Мбапе вече твори на терена, както се очакваше от нея, когато през лятото аржентинската звезда пристигна в ПСЖ със свободен трансфер от Барселона.

Дори в отсъствието на третия "тенор" в това звездно нападение - Неймар, тези двамата изглеждат гаранция за победи и шоу.

Меси се намеси решаващо с два гола, донасяйки обрат от 1:2 до 3:2 срещу РБ Лайпциг в група А на Шампионската лига. Двубоят гледахте по MAX Sport 1 HD и, ако сте избрали него, не сте съжалявали.

Пет гола, червен картон и дузпи оцветиха страхотно зрелище в Мадрид

Меси вкара в 67-мата и 74-ата минути, като за първия гол му асистира Мбапе, а пак Килиан спечели дузпата за втория. Лео я изпълни с "Паненка", копвайки топката с ледено хладнокръвие в напрегнатия момент.

А още в деветата минута летящият младеж вкара за 1:0 и даде отличен старт на ПСЖ.

Но Лайпциг не бе чел сценария и обърна до 1:2 с попадения на Андре Силва и Норди Мукиеле.

И ако не бе намесата на дуото Мбапе - Меси, като нищо германците щяха да си тръгнат поне с точка от Париж. Вместо това си отиват с празни ръце, а ПСЖ оглави класирането в групата със 7 точки.

Това е 34-ият случай, в който Лео вкарва два или повече гола в един мач от шампионския турнир.

След успеха си по-рано в Брюж с 5:1, английският шампион Манчестър Сити събра 6, белгийците имат 4, а германците са без нито една.

Реал Мадрид разби като гост Шахтьор с 5:0, а куриозен автогол на Кривцов даде старт на голеадата. След това Винисиус Жуниор вкара два пъти, Карим Бензема и Родриго добавиха по едно попадение.

Бразилецът прави най-силния си сезон за "белите" и вече има 7 гола във всички турнири. Никога преди не е минавал 6, а сега го направи още през октомври.

Така 13-кратният шампион в турнира се отърси от шокиращото 1:2 на "Сантяго Бернабеу" от Шериф (Молдова) в миналия кръг. Тази среща гледахте по MAX Sport 4 HD. Реал не бе вкарвал пет попадения като гост в Шампионската лига от три година (за последно във вратата на Виктория Пилзен).

В същата група С шампионът на Италия Интер повали не без усилия сензационния дебютант от Молдова с 3:1.

За домакините Един Джеко откри, но Себастиан Тил, който вкара и на "Бернабеу", записа на името си гол и на друга митична арена - "Сан Сиро". И за около 6 минути я смълча, преди Артуро Видал и Стефан де Врай да донесат победата за фаворита в мача.

В група D обаче продължава да води Шериф с 6 т., колкото има и Реал, но заради загубата в прекия двубой Мадрид е втори.

Интер е с 4, а Шахтьор - с 1.

В група С Аякс не даде никакъв шанс Борусия (Дортмунд) с 4:0 на свой терен, като Марко Ройс си вкара автогол, Дейли Блинд, Антони и Себастиан Алер оформиха резултата.

По-рано днес Спортинг победи с 4:1 като гост Бешикташ в същата група и класирането е:

Аякс с 9 точки, Борусия с 6, Спортинг с 3, Бешикташ с 0.

Гледайте мачовете в Шампионската лига в каналите на MAX Sport.