Фламенго довърши започнатото преди седмица в Аржентина и елиминира Велес Сарсфийлд на полуфинала в Копа Либертадорес с 2:1 в реванша.

Видяхте шоуто от "Маракана" по MAX Sport 4 HD.

Трудно можеше да има сензация след 4:0 за бразилския гранд в Буенос Айрес в първия мач, но все пак Лукас Прато даде някакви надежди на гостите в 21-вата минута.

Но в 42-рата Педро, който е водещият голмайстор в турнира през сезона, заби с глава фамозно попадение за 1:1. Изрусеният нападател е абсолютната звезда на Копа Либертадорес тази година, засенчвайки дори Габи Барбоса. Пак Педро даде паса на Мариньо в 68-ата минута, а крилото застреля вратаря на гостите за 2:1. С общ резултат 6:1 Фламенго отива на финала, който е на 29 октомври в Гуаякил (Еквадор) срещу Атлетико Паранаензе.

Това е трето участие в мача за трофея на "червено-черните" от Рио за последните четири сезона. Те победиха през 2019-а Ривер Плейт и взеха титлата на Южна Америка, паднаха от Палмейрас преди година, а сега пак са на последното препятствие. Финалът е и трети пореден изцяло бразилски.

В Копа Судамерикана също ще има бразилци на финал - реваншът на Сао Пауло и Атлетико Гоянензе (1:3 в първия мач) е в петък в 03:30 ч по MAX Sport 4 HD. Така единият участник в мача за трофея задължително ще е от Бразилия.

Другият бе определен тази сутрин, като видяхте по MAX Sport 3 HD как Индепендиенте Вале от Еквадор довърши работата убедително с победа като гост на перуански Мелгар - 3:0.

Общият резултат в двата мача е 6:0, а Индепендиенте чака съперника си за финала на 1 октомври на "Марио Кемпес" в Кордоба.

Драма с късен гол детронира шампиона на Южна Америка (Видео)