Барселона звърши наравно 2:2 с Осасуна в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Така каталунците направиха нова грешна стъпка след поражението от Бетис и отпадането от Шампионска лига.

Това остави момчетата на Шави едва на осмата позиция, като Барса за пореден път показа добре познатите слабости в отбрана.

Още в самото начало на мача Нико успя да открие резултата за каталунците, но само атака по-късно Давид Гарсия от състава на домакините бе изпуснат и с глава изравни.

При резултат 1;1 в самото начало на втората част, дойде и най-спорното положение в мача, което доведе до нов гол за Барселона.

Вкара го Езалзули Абдесамад, но споровете възникнаха, защото тази контраатака стартира след игра с ръка на Бускетс в собственото му наказателно поле.

Освен, че не свири дузпа, реферът не отмени и гола заради игра с ръка в атакуващ план.

И това обаче не стигна на Барса, защото пет минути преди края Чими Авила оформи крайното 2:2 с шут извън наказателното поле.

В ранния мач от програмата на Ла Лига, Виляреал успя да победи Райо Валекано с 2:0.