До старта на следващия сезон в испанския футбол има доста седмици, но това не означава, че не можем да се насладим на магията на La Liga и в летните дни на пауза.

Например - с най-красивите голове на всеки месец.

Вижте видеото с трите топ попадения от февруари, като специфичното е, че и трите са отбелязани с левачката! Различни са като изпълнения, но еднакво зрелищни.

Магия от La Liga: Най-красивите голове на януари с изстрела на Корея от центъра

3. На 13 февруари Леванте и Бетис направиха шоу с шест гола, като гостите си тръгнаха с победа (4:2)- Набил Фекир вкара два пъти, а второто попадение от пряк свободен удар просто препарира вратаря на домакините Карденас.

Френският плеймейкър е майстор на такива фаулове!

2. Седмица по-рано Барселона прие шампиона Атлетико Мадрид и го победи със същия резултат - 4:2, в друго запомнящо се февруарско шоу. Гостите поведоха рано, но още в 10-ата минута резултатът бе изравнен с изумително попадение на Жорди Алба.

Левият бек не вкарва често, но когато го прави, головете остават в класациите. Като този.

Магия от La Liga: Най-красивите голове на декември с РакЕтич и неотразимия Карим

1. Атлетико се надигна от това поражение и разби с 3:0 Осасуна навън на 19 февруари, като един от головете беше... огън.

Луис Суарес пое топката малко зад центъра при светкавична контраатака в 59-ата минута и от движение, без забавяне, без обработване, стреля с левачката покрай излезлия вратар Ерера.

38.5 метра е била дистанцията при удара на лукавия уругваец, който хвана в крачка стража и с първото докосване ритна топката край него.

Суарес опитваше такива неща и в Ливърпул, и в Барселона, като има голове и от централния кръг в кариерата си...

Магия от La Liga: Най-красивите голове на ноември с фамозния изстрел на Винисиус

Магия от La Liga: Най-красивите голове на октомври със задната ножица на Юнал

Магия от La Liga: Най-красивите голове на септември с гения на Каналес

Магия от La Liga: Вижте най-красивите голове на август със скорпиона на Солер