До старта на следващия сезон в испанския футбол има доста седмици, но това не означава, че не можем да се насладим на магията на La Liga и в летните дни на пауза. Например - с най-красивите голове на всеки месец.

Вижте видеото с трите топ попадения на месец октомври 2021 г., които са съвсем различни едно от друго, но напълно заслужено са получили мястото си в тази елитна компания.

3. Оливер Торес от Севиля вкара два гола през този сезон с екипа на Севиля, но и двата със сигурност си заслужават повторното гледане. Първият от тях падна в края на октомври, когато халфът даде старт на едно забележително шоу, в което Севиля победи Леванте с 5:3.

Вълнуващ мач с осем гола, най-запомнящият се от които обаче бе първият. Тогава Лудвиг Аугустинсон центрира от корнер, където на далечната греда Оливер Торес се разписа с впечатляващо воле.

Магия от La Liga: Най-красивите голове на септември с гения на Каналес

2. В класацията за месец октомври попада и голът на испанския национал Жерард Морено, който се разписа при домакинството на Виляреал срещу Осасуна.

За негово съжаление "жълтата подводница" загуби мача с 1:2, но Морено се разписа за 1:1 в 55-ата минута, като го направи по забележителен начин. Той получи центриране от Педраса, като отново без да се замисля и от движение, разстреля противниковия страж с доста актрактивен гол.

3. Победителят за месец октомври се казва Енес Юнал, който направи забележителен сезон с 16 гола в La Liga. Турчинът вкара един от най-красивите от тях при домакинството на Еспаньол, което неговият Хетафе спечели с 2:1.

И двата гола за домакините вкара именно Юнал, но място в класацията намира изпълнението му в 31-ата минута, когато турчинът овладя на гърди и със задна ножица прати неспасяемо топката във вратата.

Очаквайте и най-добрите голове за следващите месеци от миналия сезон в La Liga - на maxsport.live.

Магия от La Liga: Вижте най-красивите голове на август със скорпиона на Солер