До старта на следващия сезон в испанския футбол има доста седмици, но това не означава, че не можем да се насладим на магията на La Liga и в летните дни на пауза. Например - с най-красивите голове на всеки месец.

Вижте видеото с трите топ попадения от ноември 2021 г., които са съвсем различни едно от друго, но напълно заслужено са получили мястото си в тази елитна компания.

3. След няколко много силни сезона, Хайме Мата изпрати кампания, в която предимно седеше на резрвната скамейка и вкара само едно попадение. Но пък това единствено попадение си заслужава и попада в класацията ни.

То падна в края на ноември, в последните секунди на мача между Хетафе и Кадис, с което Мата оформи крайното и разгромно 4:0. Тогава той получи подаване от Флорентино Луис и от движение прати топката в далечния ъгъл по доста красив начин.

2. Антоан Гризман също не изпрати най-силния сезон в кариерата си, но когато французинът бе в настроение, създаваше мигове, достойни за всяка класация.

Такъв бе и голът му за 2:1 в полза на Атлетико (Мадрид) срещу Валенсия, в един луд мач, който в крайна сметка завърши 3:3. Тогава Гризман направи пробив, а когато ситуацията му изглеждаше трудна, той отправи магически удар с левия крак, озовал се неспасяемо в сглобката на вратата.

Магия от La Liga: Най-красивите голове на октомври със задната ножица на Юнал

1. И докато за предишните двама играчи в нашата класация уточнихме, че сезонът им не е бил сред най-успешните, то няма как да кажем подобно нещо за невероятния Винисиус от Реал (Мадрид).

През изминалата година той донесе изключителни емоции на феновете на Кралете, а част от магията му бе и гол №1 за месец ноември. С фамозното си изпълнение Винисиус също така донесе и победата с 2:1 над Севиля, която се оказа и един от ключовите моменти в битката за титлата.

Страхотният му изстрел реши всичко само три минути преди края в един невероятен за Реал сезон.

Очаквайте и най-добрите голове за следващите месеци от миналия сезон в La Liga - на maxsport.live.

Головете на уикенда: Шампионското попадение на Винисиус от всички ъгли