Реал (Мадрид) спечели с 3:1 вълнуващото Ел Класико срещу Барселона, което беше излъчено директно по MAX Sport 4 HD.

По този начин Реал еднолично оглави върха в испанската Ла Лига, нанасяйки първо поражение на своя опонент и отдалечавайки се на три точки от него.

Решителни за успеха на Кралете се оказа страхотните контраатаки, при които паднаха и трите им гола, като ключови се оказаха двата от първата част.

Резултатът още в 12-ата минута откри обичайният заподозрян - Карим Бензема, който бе на точното място, за да довкара избитата от вратаря Марк-Андре Тер Щеген топка.

Немският страж на каталунците се намеси отлично, когато Винисиус бе очи в очи срещу него, но нямаше какво да стори при добавката на Бензема.

И макар след гола Барса да продължи да владее повече топката и наглед да контролираше мача, нова контраатака означаваше 2:0 за Реал в 35-ата минута.

Този път гола вкара Федерико Валверде, който с отлично насочен удар от границата на наказателното поле удвои.

Последваха дълги минути, в които Реал така и не позволяваше на Барса да застраши вратата му, докато в 83-ата минута гол на Феран Торес върна каталунските надежди.

Те обаче бяха доста кратки, защото поредна опасна контраатака доведе до дузпа срещу Родриго, а бразилецът оформи крайното 3:1 и донесе на Реал успеха в Ел Класико.