Лацио спечели втори пореден мач в Серия А и така поне временно взе три точки аванс пред големия си съперник Рома. “Орлите” са пети в класирането след 2:1 срещу генуезците тази вечер на “Олимпико”, като победата на столичани бе вдъхновена от Луис Алберто.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Испанецът взе участие и в двата гола за домакините, като първо асистира на сънародника си Патрик в 41-ата минута, а след това сам се разписа за 2:0 в 59-ата.

По този начин Луис Алберто вече има 10 асистенции в първенството. Съотборникът му Сергей Милинкович-Савич пък има 11, а единствено Ливърпул има повече играчи с поне 10 асистенции в големите пет първенства - общо трима на брой.

По-рано тази вечер Сасуоло и Удинезе не се победиха, завършвайки 1:1. Джанлука Скамака откри резултата за домакините с четиринадесетото си попадение за сезона, като той е най-резултатният играч в Топ 5 на Европа, който няма асистенция на сметката си досега - головете му са общо 14.

Резервата Брам Нуйтинк донесе равенството на “фриуланите”, реализирайки четвърт час преди края за 1:1.