Великолепен старт записа Лудогорец в групите на Лига Европа. Българските шампиони нокаутираха актуалния първенец в Лигата на конференциите Рома, воден от легендата Жозе Моуриньо. Така Специалния най-сетне понесе поражение от български отбор, след като досега неизменно печелеше срещу родни тимове.

Срещата гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

И трите гола в Разград паднаха след почивката, макар наглед първото полувреме да бе далеч по-динамично.

Попаденията станаха факт в рамките на приблизително четвърт час - между 72-ата и 88-ата минута. Първо, въпреки случващото се на терена, домакините поведоха благодарение на страхотен индивидуален пробив на Каули Оливейра, завършил с плътен изстрел по тревата за 1:0.

В 86-ата минута римляните изравниха, а точен бе резервата Шомуродов, който получи асистенция от Лоренцо Пелегрини и заби топката с невероятен изстрел с глава - 1:1.

Гостите обаче не успяха да се зарадват, защото резервата Нонато, който днес официално бе представен като футболист на Лудогорец, помрачи вечерта им с победен гол за 2:1 в 88-ата минута, буквално секунди след изравняването.

Така звездната селекция на Моуриньо, в която личат имената на дошлите през лятото добре познати звезди Пауло Дибала и Андреа Белоти, започнали още от първата минута, напуснаха терена в Разград с наведени глави.

Идната седмица Лудогорец гостува на Бетис, който започна с 2:0 на терена на ХИК.