Лудогорец загуби с 2:4 от Брага в мач от Лига Европа, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Мачът бе един от най-слабите за родния шампион в европейската им история, най-вече заради представянето в отбрана.

Тези четири попадения бяха най-малкото, което разградчани можеше да отнесат, защото играчите на Брага направиха куп пропуски.

Мартин Минчев с цял мач за Спарта в Лига Европа (резултати)

Поражението до голяма степен обрече на провал надеждите на Лудогорец да играе европейски футбол през пролетта.

Лудогорец заема последната позиция със само една точка от четири мача, като поне на теория все още има шанс за второто място, но това минава през два успеха в последните два мача, което едва ли ще се случи с оглед представянето на тима.

Родният шампион може да продължи към Лигата на конференциите чрез третата позиция, но там е Мидтиланд, който има 5 точки след днешния си успех над Цървена Звезда в Белград.

Брага започна с атаките още от самото начало на Вандерсон Галено пропусна чист шанс, а Хорта нацели гредата.

Логичното все пак се случи след 25 минути игра, когато националът на Либия - Мутасим Ал Масрати стреля от дистанция, а вратарят Кристиан Кахлина сякаш не видя добре топката и не се намеси особено убедително.

Лудогорец все пак се върна в мача в 32-ата минута, когато Доминик Янков изведе Пиерос Сотириу, а той без проблем вкара за 1:1.

Това накара Брага да вдигне темпото и до края на полувремето тимът вкара нови два гола. Първо Юри Медейрош завърши чудесна атака на португалците за 2:1, а малко след това Вандерсон Галено овладя на гърди в наказателното поле и отбеляза за 3:1.

През втората част нещата не се промениха особено, макар Кирил Десподов да изпусна страхотен шанс да върне Лудогорец в мача.

Пропуск обаче не направи появилият се от пейката Марио Гонзалес, който вкара заа 4:1.

Крайният резултат оформи Игор Пластун с глава, който направи поражението на тима си по-поносимо.

Гледайте мачовете от Лига Европа в каналите на MAX Sport.