Дженоа направи луд обрат срещу Ювентус и запази искрица надежда да се спаси от изпадане в Серия А - нещо, което изглеждаше сигурно допреди месец-два. Генуезците спечелиха домакинството срещу гранда с 2:1, въпреки че губеха с 0:1 до 87-ата минута. Гледахте драмата по MAX Sport 3 HD.

Пауло Дибала даде аванс на Юве на старта на втората част, а гостите изглеждаха напълно спокойни за изхода на срещата. Но в 87-ата минута исландецът Алберт Тор Гудмундсон с първия си гол за сезона (и колко важен!) изравни. Юве тръгна да печели мача, изпусна невероятно положение, при което четирима излязоха срещу вратаря, но не вкараха, а в шестата минута на добавеното време бе отсъдена дузпа за домакините.

Капитанът Доменико Кришито я вкара и стадионът полудя! 2:1 и надежда!

Дженоа е с 28 точки на предпоследното, 19-о място. Венеция има 22 и реално е изпаднал. Каляри също е с 28, но има три оставащи мача, както и Салернитана с 29, заемащ спасителното 17-о място. Генуезците имат само два двубоя до края.

В неделя Салернитана приема Каляри - изключително важен мач на дъното.

В оставащите кръгове до края:

Емполи - Салернитана, Наполи - Дженоа, Каляри - Интер;

Дженоа - Болоня, Салернитана - Удинезе, Венеция - Каляри.

Ювентус едва ли ще страда неутешимо за поражението. Тимът е твърдо четвърти с 69 точки и не може да бъде изместен от зона "Шампионска лига" (10 аванс пред Рома при три оставащи мача за римляните). Победа го пращаше трети пред Наполи (70 т.), но това едва ли е решаващо за клуба.