Ливърпул претърпя изненадващо поражение с 2:3 от Тулуза в група "Е" на Лига Европа, като мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Това беше първо поражение за мърсисайдци след трите поредни победи в турнира и то донякъде завързва групата.

Отборът на Юрген Клоп, който излезе със сравнително експериментален състав, беше тотално надигран през второто полувреме и мачът нямаше нищо общо с победата над този съперник с 5:1 преди две седмици.

Рома страда в Прага и си намери конкурент за първото място

Любопитно е, че мачът беше ръководен от българска съдийска бригада с главен рефер Георги Кабаков. Той беше главно действащо лице в края на мача, когато отмени гол на мърсисайдци за 3:3 след разглеждане с ВАР. Реферът видя игра с ръка на Алексис Макалистър и разочарова мърсисайдци.

Тулуза поведе в 36-ата минута с гол на норвежеца Арон Дьонум, който се възползва от огромна грешка на бранителя Константинос Цимикас.

През втората част французите заиграха още по-добре. В 50-ата минута гол на нидерландеца Тайс Далинга беше отменен заради нарушение, но самият той вкара за 2:0 осем минути по-късно с диагонален шут. В 66-ата минута Георги Кабаков и колегите му отмениха още един път гол на французите, този път заради засада.

Надеждите на Ливърпул се върнаха в 74-ата минута след куриозен автогол на Кристиан Касерес, който вкара топката с гръб без изобщо да гледа към вратата си при едно центриране.

Радостта на мърсисайдци обаче бе само две минути, защото резултатът стана 3:1. Франк Магри реализира с хубав удар по земя.

Ливърпул се върна отново в мача в 89-ата минута с много красиво попадение на Диого Жота, който слаломира между защитниците.

Мърсисайдци все пак остават на върха в класирането с девет точки, а Тулуза вече е на второто място със седем. На трето място е Унион Сен-Жилоа с четири точки, като белгийците днес загубиха с 0:3 от ЛАСК Лин. Трите точки са първи за австрийците в надпреварата, но те остават последни.