Рен победи като домакин Лестър с 2:1 в мач-реванш от осминафиналите на Лигата на конференциите, но англичаните се класираха напред с общ резултат 3:2. Прякото предаване беше по MAX Sport 4 HD.

"Лисиците" трябваше да треперят след аванс за съперника, но опазиха вратата си от трето попадение и ще играят първи европейски четвъртфинал от 2017 година.

Французите върнаха интригата в осминафинала, като поведоха още в осмата минута след остър пас на Мартин Терие и попадение на Бенжамен Буриго.

В началото на втората част Лестър по чудо не стигна до 1:1 след удар на Даниел Амарти с глава от близка дистанция, който бе спасен. От последвалия корнер в 51-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Този път Уесли Фофана стреля точно с глава - 1:1.

В 73-ата минута гол на Келеши Ихеаначо бе отменен заради засада, а Рен се възползва и стигна до победата с попадение на Флавен Таит минути по-късно, но то не се оказа достатъчно.

В 85-ата минута Каспер Шмайхел направи важно спасяване и опази аванса за своите в общия резултат.