Олимпик Лион излъга Порто с 1:0 като гост в мач от осминафиналите на Лига Европа, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

В изключително драматичен и интересен двубой, френският тим постигна ценна победа и взе аванс преди реванша на собствен терен след седмица.

Решителен се оказа голът на бразилския национал Лукас Пакета в 59-ата минута.

Тогава той получи пас в наказателното поле от Дембеле и без проблем прати топката във вратата, но радостта му бе спряна от вдигнатия високо флаг на страничния съдия.

Асистент реферът смяташе, че направилият решителното подаване Дембеле е в положение на засада, но ВАР показа, че отсъждането е доста грешно и голът бе зачетен.

Малко по-късно натискът на португалците даде резултат и реферът отсъди дузпа в тяхна полза, която обаче малко след това отмени, след като сам прегледа повторението.

Макар голмайсторът Пакета очевидно и в реално време спря топката с широко разперената си ръка, мотивът на съдията бе, че преди да се удари в ръката му, топката е рикоширала в друга част на неговото тяло.

И така наглед странно Порто не получи право да изпълни дузпа, която изглеждаше абсолютно безспорна.

В самия край "До Драгао" все пак избухна след гола на Мбемба в 95-ата минута, но и тази радост бе кратка.

Отново дойде намесата на ВАР, която показа, че нападателят на португалците е бил в засада.

Така след три намеси на ВАР в полза на Лион, френският тим изкова своя успех насред Португалия.

В другия осминафинал от тази вечер, Айнтрахт Франкфурт спечели гостуването си на Бетис с 2:1.