Лудогорец загуби с 0:1 от Бетис в мач №5 от група С на Лига Европа. Видяхте двубоя от Разград по MAX Sport 3 HD и е сигурно, че българският шампион можеше, а и трябваше да не го загуби с оглед на представянето си.

Първото полувреме мина под контрола на Лудогорец, който на 3-4 пъти имаше отлични шансове да открие.

Но или намеси на Клаудио Браво на вратата на гостите, или грешни решения в последната фаза на атаката, оставиха резултата 0:0. Бетис в тези първи 45 минути не създаде нито едно опасно положение, а и загуби капитана и легенда Хоакин. 41-годишният играч напусна терена с травма в прасеца.

След почивката обаче резервата Набил Фекир даде нов облик на испанския отбор, а с първия си удар в мача, както и първи точен за гостите, откри в 56-ата минута. Пасът към него остави заблудата, че французинът е в засада, но положението бе лошо отиграно от отбраната на Лудогорец и такава нямаше. Фекир вкара лесно, оставен сам срещу Падт.

Нататък контролът премина в ръцете на опитния тим на Мануел Пелегрини и той не го изпусна. В края домакините натиснаха, стигнаха до няколко разбърквания и далечни удари, но не и до чиста ситуация, която да даде шанс за изравняване.

Така ужасната серия продължава - Лудогорец загуби за осми път в осем мача с испански съперници в евротурнирите.

Но остава надеждата за класиране в елиминациите на Лига Европа, като погледите се насочват на първо време към Финландия. Там от 22 часа ХИК приема Рома (MAX Sport 3 HD).

Класирането преди този двубой:

Бетис с 13 точки е твърдо първи. Лудогорец има 7, Рома е с 4, а ХИК има 1. Какъвто и да е развой във Финландия ще изправи българския тим пред финал на "Олимпико" след седмица, като реми стига на Разград да е втори в групата.