Барселона спечели втори пореден мач в Ла Лига, надигравайки категорично с 4:0 Валядолид. Роберт Левандовски бе в основата на победата, реализирайки два от головете, а останалите два бяха дело на Педри и Сержи Роберто.

Мачът бе излъчен на живо по MAX Sport 4 HD.

Полският голмайстор откри в 24-ата минута, когато реализира красив гол след центриране на Рафиня. Педри удвои две минути преди почивката, а головата фиеста на каталунците продължи и през втората част.

В 65-ата минута Левандовски пак отбеляза, но с доза шанс, след като стреля и топката се отби в защитник, за да влезе в мрежата на Жорди Maсип.

Сержи Роберто пък се отчете с попадение за 4:0 в добавеното време на срещата. Така Барса вече има 7 от 9 възможни точки, докато Валядолид разполага само с една.

По-рано днес Хетафе и Виляреал не се победиха и не си вкараха голове, завършвайки 0:0.