Роберт Левандовски продължава със силното си представяне от началото на сезона.

Нападателят на Барселона добави нови два гола на сметката си при победата с 3:0 срещу Елче.

Мачът бе излъчван пряко по MAX Sport 4 HD.

Интригата в двубоя на "Камп Ноу" изчезна още в 14-ата минута, когато гостите останаха с човек по-малко след червен картон за Варду. След това Лева откри резултата в 24-ата, а след това се разписа и в 48-ата.

Между двете попадения на поляка Мемфис Депай вкара много майсторско попадение.

С победата Барса се изкачи поне временно на върха в класирането в Ла Лига с 16 точки, Реал има 15, но и мач по-малко - неделното дерби с Атлетико.

В ранния мач за деня в Испания пък Майорка успя да спечели важна победа с 1:0 срещу Алмерия. Вторият успех на тима през сезона дойде след попадение на Пабло Мафео в 25-ата минута.

След победата Майорка се изкачи на осмото място с 8 точки, а Алмерия остава на 14-а позиция с 14.