Лестър и Рома не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1 в първи полуфинален двубой в Лигата на конференциите.

Мачът беше излъчен пряко по MAX Sport 3 HD.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" домакините бяха отборът, който бе по-активен и имаше повече положения, но защитата на Рома се справи добре и допусна само едно пропукване, като в същото време на свой ред матира веднъж защитния вал на "лисиците".

Капитанът на "вълците" Лоренцо Пелегрини даде аванс на своя тим в 15-ата минута, след като получи подаване от младия Никола Залевски.

В 67-ата минута Адемола Луукман обаче изравни след страхотен пробив и подаване на Харви Барнс.

Реваншът на "Стадио Олимпико" е в четвъртък (5 май), като той предполага да е изключително интересен и непредвидим предвид равностойните отбори.

В другия полуфинал Фейенорд победи с 3:2 Марсилия и взе минимална преднина преди двубоя във Франция.