Лацио постигна категорична победа с 3:0 над новака Салернитана в среща от 12-ия кръг на италианската Серия "А".

"Римските орли" свършиха професионална работа и се изкачиха до петата позиция в таблицата с актив от 21 точки. Салернитана допусна деветата си загуба през сезона и остава на предпоследното 19-о място със седем точки.

Лацио продължава да е почти съвършен при домакинските си мачове, като до момента е с пет победи и едно равенство.

Отборът на Мауруцио Сари поведе в 31-ата минута, когато центриране от десния фланг беше отклонено, но се получи перфектен пас за Чиро Имобиле, който стреля с глава за 1:0.

Пет минути по-късно крайният победител сякаш стана ясен. Педро се възползва от груба грешка в отбраната, отне топката и от малък ъгъл не сгреши сам срещу вратаря.

Класическият резултат бе оформен в 69-ата минута. Фелипе Андерсон прати перфектен диагонален пас към Луис Алберто, който спря топката на гърди и я прати в далечния ъгъл.