Лацио победи с 1:0 Удинезе след продължения и е на четвъртфинал за Купата на Италия. Мачът с куп положения гледахте по MAX Sport 3 HD.

Резервата Чиро Имобиле влезе от скамейката в 71-вата минута и вкара победно в 106-ата, за да предотврати лотарията на дузпите. И двата тима можеха да вкарат от достатъчно чисти ситуации, но тази вечер на "Олимпико" вратите бяха като омагьосани.

Няма обаче магия, която да спре Чиро - той е вече с 21 попадения за сезона във всички турнири, като само суперзвездите Роберт Левандовски (34), Карим Бензема (24) и Мохамед Салах (23) от водещите европейски лиги, са по-резултатни. Имобиле носи Лацио на гърба си с головете си, а този днес осигури място сред най-силните осем в турнира.

На 9 февруари "орлите" ще гостуват на Милан в четвъртфинал, като се надяват да затвърдят тенденцията, че това е техният турнир. Лацио игра 4 финала в последните 8 сезона, като има и две купи. Общо 10 пъти е печелил трофея.