Лацио нанесе първа загуба на Интер през сезона в Серия "А" и същевременно продължи да няма загуба вече три кръга поред. Столичани надвиха миланския си съперник с 3:1 на "Олимпико" в интригуващо дерби, което бе решено от резервите Луис Алберто и Педро.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Сергей Милинкович-Савич бе архитектът на първия гол в мача. Сръбският халф центрира в 40-ата минута, а в наказателното поле на гостите Фелипе Андерсон бе най-находчив и вкара с глава за 1:0. За сръбският халф това бе асистенция №13 от началото на миналия сезон - показател, по който той дели лидерската позиция в Топ 5 на европейските клубни първенства с Йошуа Кимих (Байерн) и Бенжамен Буриго (Рен).

Минута преди почивката съдията прегледа ситуация с участието на Дензел Дъмфрис за потенциална дузпа, но такава в полза на Интер не бе отсъдена.

"Нерадзурите" обаче се върнаха в мача само шест минути след паузата, когато Лаутаро Мартинес напомни за класата си, засичайки пас именно на Дъмфрис за 1:1. Четвърт час преди края римляните отново поведоха, този път с фантастичен гол на Луис Алберто. Испанската резерва порази горния десен ъгъл със страхотен удар за 2:1. Друг испанец, който се появи като смяна, реши всичко - Педро се разписа за 3:1 в 86-ата минута със също толкова красив удар.

По-рано днес Монца отстъпи на Удинезе с 1:2. Българският защитник Валентин Антов не бе титуляр за домакините, но се появи в игра като резерва десет минути преди края.