Лацио победи Сасуоло с 2:0 на стадион "Мапей" в среща от 18-ия кръг на Серия "А", която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Триумфът беше първи за отбора на Маурицио Сари далеч от техния стадион "Стадио Олимпико" от 23 откомври, когато надвиха Аталанта в Бергамо със същия резултат.

Днес триумфът дойде с по едно попадение в края на двете полувремена. Лацио направи няколко пропуска преди да открие резултата в третата добавена минута на първата част, когато Матия Дзакани вкара дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Жереми Толян.

"Римските орли" решиха всичко в мача в 94-ата минута. Тогава Сергей Милинкович-Савич свали топката с глава за Фелипе Андерсон, а той пребори защитник и премина покрай вратаря преди да вкара топката в опразнената врата.

Така Лацио прекъсна серията от три поредни мача без победа в елита и е пети с актив от 34 точки. Сасуоло допусна четвърта поредна загуба и е 17-и с 16 точки.

В друг мач от днес Болоня изненада Удинезе и го победи като гост с 2:1.

Бето откри резултата за домакините още в 10-ата минута след остро центриране отдясно на Айзък Съксес.

До края на полувремето отново попадение на Бето и такова на Никола Сансоне за гостите бяха отменени заради засади след разглеждане с ВАР.

Сансоне обаче бе устремен към първия си гол за сезона и го постигна в 59-ата минута след пас на Никола Моро.

В 80-ата минута Болоня удари отново своя съперник, като точен бе австриецът Стефан Пош.

Така Болоня взе втората си победа като гост през сезона след тази над Монца и вече е 11-и с 22 точки. "Бианконерите" пък са осми с 25 и са в серия от десет мача без успех.