Лацио победи с 4:0 като гост Кремонезе и по този начин надигна глава след срамното поражение с 1:5 от датския Мидтиланд в Лига Европа преди няколко дни. Римските "орли" се изкачиха до пето място във временното класиране, изпреварвайки градския си съперник Рома, който обаче е и с мач по-малко към настоящия момент.

Чиро Имобиле бе вдъхновението за столичани, реализирайки два гола. Гостите откриха след 7 минути игра именно чрез головата си машина, а по-малко от четвърт час след това Имобиле удвои сметката си, този път от дузпа.

В добавеното време на първото полувреме Сергей Милинкович-Савич вкара за 3:0, след като бе асистирал за първото попадение на Имобиле. Лацио вкарва три гола в едно полувреме за първи път от 5 декември 2021 година насам, когато го стори срещу Сампдория.

Десет минути преди края на мача Имобиле също добави асистенция на сметката си - това стана факт с голов пас към Педро, който оформи финалния резултат 4:0.

Ювентус пък продължава с неубедителното си представяне. "Бианконерите" допуснаха шокираща загуба от Монца с 0:1 като гост. Анхел ди Мария бе изгонен в 40-ата минута, като за аржентинското крило това бе първи червен картон от повече от пет години насaм. Победният гол бе реализиран от Кристиан Гиткяер в 74-ата минута, а Валентин Антов остана резерва за домакините.

По този начин Монца се присъедини към Катандзаро, който бе единственият досега тим, успявал да спечели първия си мач в Серия "А" срещу Юве.