Емполи отново показа защо е една от приятните изненади на сезона в Серия "А", като постигна драматично равенство 3:3 при гостуването си на Лацио на "Олимпико" в 20-ия кръг.

"Римските орли" могат да са доволни от спечелената точка, тъй като тя бе завоювана късно в 93-ата минута. Така отборът на Маурисио Сари събира 32 точки и е на шестото място в таблицата. Емполи е девети с 28.

Началото на головата фиеста в Рим дадоха именно гостите. Още в шестата минута те поведоха в резултата с точно изпълнена дузпа на Недим Бейрами, която бе отсъдена за ненужно нарушение на вратаря Тома Стракоша.

В осмата минута резултатът вече бе 2:0. След разбъркване в наказателното поле най-съобразителен Шимон Зурковски и с удар по земя той бе точен.

Лацио се вдигна след това и върна един гол в 14-ата минута. Головата машина Чиро Имобиле се разписа с глава след центриране на Сергей Милинкович-Савич от левия фланг.

През втората част дойде голямата драма. Първо в 66-ата минута самият Милинкович-Савич бе точен след центриране на Фелипе Андерсон. Емполи обаче се втурна в атака отново и в 75-ата минута Рикардо Маркиза се подигра с Луис Фелипе преди да подаде на непокрития Федерико ди Франческо, който от близка дистанция вкара за 3:2.

В 87-ата минута Чиро Имобиле видя как изпълена от него дузпа е спасена от вратаря, като тя бе отсъдена за нарушение срещу самия него. Все пак в самия край Милинкович-Савич вкара втория си гол, за да донесе победата на своите. Той бе точен с глава след пас на Матия Закани.

В друг мач от деня Каляри взе глътка въздух с обрат при гостуването си на Сампдория за едва втората си победа от началото на сезона.

Домакините от Самп откриха резултата в 18-ата минута след силен изстрел на Маноло Габиадини от близка дистанция. Асистенцията на Мая Йошида бе впечатляваща - с гърди.

Изравняването на резултата дойде в 55-ата минута с първия точен шут на Каляри. Попадението реализира халфът Алесандро Дейола.

В 71-ата минута Леонардо Паволети направи обрата пълен след асистенция на Алберто Граси. Останаха сериозни съмнения за засада, но ВАР потвърди редовността на гола за 2:1.

Така Каляри се изкачи до 18-ата позиция в класирането с 13 точки, а Сампдория е 15-и с 20 точки.