Лацио се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след минимална победа с 1:0 над гостуващия Болоня в среща, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Единственото попадение за "римските орли" отбеляза Фелипе Андерсон в 33-ата минута и така тимът на Маурицио Сари ще чака победителя от мача между Монца и Ювентус, който е по-късно тази вечер.

Аталанта също си осигури мястото на четвъртфиналите след убедителна победа с 5:2 над Специя в Бергамо.

Това беше втори пореден разгромен резултат за отбора на Джанпиеро Гасперини след 8:2 над Салернитана през уикенда.

Аталанта поведе рано с 2:0 благодарение на два гола на Адемола Лукман - първият с глава от близка дистанция, а вторият с хубав шут след двойно подаване с Дуван Запата.

Специя опита да отвърне и го направи в 14-ата минута, когато 33-годишният Албин Екдал се разписа. В 27-ата минута Аталанта върна аванса си от два гола след бързи подавания, които осигуриха пространство за Ханс Хатебур - 3:1.

Специя успя да намери втория си гол в 38-ата минута, когато Даниеле Верде се възползва от колективна грешка в защтата на домакините.

Втората част бе спокойна, но Аталанта стигна до две нови попадения. Първото бе в 72-ата минута, когато Расмус Хойлунд вкара най-красивия гол в мача със силен удар, при който топката срещна напречната греда и влетя в мрежата. В самия край остана време и за Итън Ампаду да отбележи след супер подаване на Луис Муриел.

За Специя като титуляр започна Петко Христов.

На четвъртфиналите Аталанта ще играе с Интер.