Драмата с 6 гола и 3 червени картона за единия отбор е необходимата доза южноамериканска футболна екзотика, която лекува като вълшебен мехлем зажаднелите за любимия си спорт европейски фенове.

Любопитният сблъсък бе част от осминафиналите на втория по сила турнир на континента - Копа Судамерикана, който противопостави бразилския Сао Пауло срещу чилийския Универсидад Католика.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 4 HD.

На терена драмата бе в повечко, особено за феновете на домакините, които през цялото време бяха в ролята на догонващ тим.

Гостите от Сао Пауло поведоха с 0:3 (попадение на Рейналдо да Силва и две на Лучано Невеш) и по всичко личеше, че ще запишат рутинна победа. Чилийците обаче върнаха един гол в 47-ата минута след точен удар на Фернандо Сампедри, след което в главно действащо лице се превърна съдията.

Той изгони в 51-вата минута Игор Винисиус, след което домакините потърсиха обрата, но светкавична контра и попадение на Джонатан Калери в 63-тата минута за 1:4 охлади устрема им. Съдията изгони и Родриго Нестор, а Универсидад успя да върне един гол за 2:4 в 85-ата минута.

А напрежението на терена доведе до трети червен картон за гостите - в 87-ата Джонатан Калери пое към съблекалнята, оставяйки тима си с 8 човека на терена.

Въпреки огромното числено неравенство, до края опитните бразилци запазиха резултата и спечелиха заслужено в първия 1/8-финал.

В другия сблъсък от елиминациите за вечерта еквадорският Индепендиенте дел Вале надви с 2:1 аржентинския Ланус. Тук също имаше драма, след като победното попадение за домакините падна чак в 93-тата минута и негов автор бе Хайме Айови.

По същото време се игра и един осминафинал от Копа Либертадорес, в който не бе излъчен победител - Форталеза и Естудиантес направиха 1:1, оставяйки развръзката за реванша след седмица. Този двубой гледахте по MAX Sport 2 HD.