Приятната изненада на сезона до момента в Ла Лига Лас Палмас продлжава с добрите си игри след победа с 2:0 при домакинството си на Хетафе в 15-ия кръг. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

Тимът от "Естадио де Гран Канария" превърна дома си в крепост, като от началото на сезона има само една загуба там, а това беше четвърти успех в седем мача.

Звездата на Хетафе Мейсън Грийнууд изпусна добри шансове за своите в началото на мача, а Лас Палмас поведе две минути преди края на първото полувреме. Случи се след центриране от десния фланг на Кириан Родригес и удар с глава на Хулиан Араухо.

През втората част ситуацията за Хетафе се усложни още след червен картон на Омар Алдерете в 48-ата минута заради много грубо нарушение с бутоните в глезена на Енцо Лойодиче.

Домакините контролираха двубоя и го решиха с втори гол в продължението. Резервата Марвин Парк проби през десния фланг и подаде на Кристиан Ерера, като бившият играч на Ибиса нямаше как да сгреши от близка дистанция.

По този начин Лас Палмас събра актив от 21 точки и се намира на впечатляващата осма позиция в таблицата. Хетафе прекъсна серията си от осем мача без поражение и е 11-и с 19 точки.