Австрийският РБ Залцбург победи Ливърпул с 1:0 на своя "Ред Бул Арена" в контролна среща, която можехте да гледате директно по MAX Sport 4 HD.

Това беше четвърта проверка за мърсисайдци на Юрген Клоп и втора загуба след тази с 0:4 от Манчестър Юнайтед. Финалистите от Шампионска лига могат да съжаляват, че не стигнаха до по-позитивен резултат, тъй като направиха много пропуски, а и не получиха дузпа в края на двубоя.

Първият добър шанс в мача се откри в 25-ата минута, когато новото попълнение на мърсисайдци Дарвин Нунес удари напречната греда.

В ответната атака австрийците по чудо не вкараха. След спасяване на Адриан топката попадна в краката на Фернандо и той имаше цялото време на света от чиста позиция, но не уцели вратата.

Моментът за домакините дойде в 31-ата минута, когато талантливият словенец Бенямин Шешко проби и направи двойно подаване преди да реализира за 1:0.

Последваха много пропуски за гостите, сред които такива на Айзък Мабея, Луис Диас и Мохамед Салах. До голяма степен основна заслуга за задържането на резултата имаше вратарят Нико Манти, който направи страхотни спасявания.

Най-спорният момент дойде в самия край, когато Луис Диас бе изритан в наказателното поле, но не бе отсъдена дузпа.