Финал по южноамерикански с изненадващ победител, много страсти, зрелищни голове и задължителните два червени картона.

Това представляваше сблъсъкът за трофея във втория по сила турнир на континента - Копа Судамерикана, в който еквадорският Индепендиенте дел Вале сложи край на бразилската доминация, печелейки с 2:0 срещу Сао Пауло.

Двубоят можехте да наблюдавате пряко по МAX Sport 2 HD.

На стадион "Марио Кемпес" в аржентинския град Кордоба бе горещо не само поради факта, че имаше 50 000 на трибуните.

На терена еквадорският тим, който бе сочен за аутсайдер в срещата, поведе с попадение на Лаутаро Ариел Диас в 13-ата минута, а 67-ата Лоренсо Фаравели реши всичко.

В заключителните минути в главен герой се превърна съдията на двубоя Вилмар Ролдан, който само в рамките на 3 минути показа два червени картона за Индепендиенте дел Вале. Първо в 93-тата Калери бе изгонен, а в 96-ата и Диего Коща напусна терена.

Сао Пауло обаче нямаше време дори за почетен гол, а еквадорският тим заслужено ликува с трофея.